Event Description
Line-up:
The Valley (mainstage):
Chuckie
Dirty South
Jordy Dazz
Mitchell Niemeyer
Mystery Guest
Nicky Romero
Showtek
Steve Angello
Live: The Bloody Beetroots
MC: MeLikeMC
The Club (house):
Bassjackers
DubVision
Firebeatz
Jay Hardway
Julian Calor
La Fuente
LED
Otto Knows
Sidney Samson
TV Noise
Vato Gonzalez
MC: Tjen
The Crib (eclectic):
Biggi
Boaz van de Beatz
Dyna
FeestDJRuud
Gio
Irwan
Lady Bee
Phalerieau
Superior
The Flexican
The Partysquad
MC: Iceman
MC: Sef
The Refinery (hardstyle):
Alpha²
Audiotricz
Brennan Heart
DaY-már
Deepack
Los Bandidos
Omegatypez
Predator
Teka B
The Prophet
TNT Italië
Wildstylez
Zany
Live: Mashup Jack
Live: Theracords
Live: Theracords
MC: Da Syndrome
The Underground (hardcore):
Amnesys
DaY-már
Deathmachine
Endymion
Evil Activities
Noize Suppressor
OMI
Predator
Promo
The Outside Agency
The Viper
Tommyknocker
Live: Art of Fighters
Live: N-Vitral
Live: Ophidian
MC: Tha Watcher
The Junkyard (raw Hardstyle):
Aeros
Blackburn
Chain Reaction
Chris One
Deetox
Delete
Kold Konexion
Outbreak
Phrixus
Prefix & Density
Solutio
Thera
X-Pander
MC: Livid
The Warehouse (techno):
2000 and One
Cristian Varela
Ici sans Merci
Kabale und Liebe
Marco Bailey
Nicole Moudaber
Steve Lawler
The Church (deephouse):
Boris Werner
Cinnaman
Dennis Ruyer
Franky Rizardo
Jasper Fioole
Klingande
Olivier Weiter
The Tunnel (trance):
Audien
Markus Schulz
Paul Oakenfold
Pierce Fulton
Sied van Riel
Solarstone
MC: Stretch
The Valley (mainstage):
Chuckie
Dirty South
Jordy Dazz
Mitchell Niemeyer
Mystery Guest
Nicky Romero
Showtek
Steve Angello
Live: The Bloody Beetroots
MC: MeLikeMC
The Club (house):
Bassjackers
DubVision
Firebeatz
Jay Hardway
Julian Calor
La Fuente
LED
Otto Knows
Sidney Samson
TV Noise
Vato Gonzalez
MC: Tjen
The Crib (eclectic):
Biggi
Boaz van de Beatz
Dyna
FeestDJRuud
Gio
Irwan
Lady Bee
Phalerieau
Superior
The Flexican
The Partysquad
MC: Iceman
MC: Sef
The Refinery (hardstyle):
Alpha²
Audiotricz
Brennan Heart
DaY-már
Deepack
Los Bandidos
Omegatypez
Predator
Teka B
The Prophet
TNT Italië
Wildstylez
Zany
Live: Mashup Jack
Live: Theracords
Live: Theracords
MC: Da Syndrome
The Underground (hardcore):
Amnesys
DaY-már
Deathmachine
Endymion
Evil Activities
Noize Suppressor
OMI
Predator
Promo
The Outside Agency
The Viper
Tommyknocker
Live: Art of Fighters
Live: N-Vitral
Live: Ophidian
MC: Tha Watcher
The Junkyard (raw Hardstyle):
Aeros
Blackburn
Chain Reaction
Chris One
Deetox
Delete
Kold Konexion
Outbreak
Phrixus
Prefix & Density
Solutio
Thera
X-Pander
MC: Livid
The Warehouse (techno):
2000 and One
Cristian Varela
Ici sans Merci
Kabale und Liebe
Marco Bailey
Nicole Moudaber
Steve Lawler
The Church (deephouse):
Boris Werner
Cinnaman
Dennis Ruyer
Franky Rizardo
Jasper Fioole
Klingande
Olivier Weiter
The Tunnel (trance):
Audien
Markus Schulz
Paul Oakenfold
Pierce Fulton
Sied van Riel
Solarstone
MC: Stretch